top of page

CHCESZ ZADBAĆ O SWOJE CIAŁO? ROZWIĄZANIEM MOŻE BYĆ STRETCHING!

Jak w dobry sposób zadbać o swoje ciało? Często zadajemy sobie to pytanie, ale czy na pewno znamy na to odpowiedź?

Przychodzę do Was z rozwiązaniem!

Jednym ze sposobów na przygotowanie naszego ciała do tańca i wyzwań jakie czekają na nas każdego dnia jest stretching.


Czym tak właściwie jest stretching?


Stretching, to ćwiczenia polegające na rozciąganiu całego ciała. Może być on osobną formą treningu, jak i rozgrzewką, która przygotuje mięśnie do właściwego wysiłku fizycznego.

Głównym celem stretchingu jest zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa zakresu ruchu w stawach, budowanie świadomości czucia głębokiego oraz redukcja wszelkich napięć w ciele. Dodatkowo zabezpieczy nasze ciało przed urazami, poprawi krążenie, dotleni tkanki oraz obniży poziom stresu. Oprócz pozytywnych korzyści, jakie wpływają bezpośrednio na nasze ciało, wyciszy oraz uspokoi organizm po całym dniu.Dla kogo dedykowany jest stretching?


Stretching to bardzo dobra forma treningu dla każdego, bez względu na poziom aktywności fizycznej. Będzie idealnym treningiem dla osób z siedzącym charakterem pracy oraz borykających się z przewlekłymi bólami napięciowymi. Ćwiczenia te sprawdzą się również w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i elastyczności mięśni oraz elementów takich jak m.in. ścięgien lub powięziDlaczego akurat stretching?


Taniec jest nierozłącznym elementem mojego życia. Od dziecka zwracałam szczególną uwagę na postawę ciała, ponieważ chciałam, aby każdy mój ruch był precyzyjny i dopracowany. Wiele godzin spędzonych na treningach z perspektywy tancerki i teraz nauczyciela pokazało mi, jak ważna jest świadomość i przygotowanie ciała do wykonywania konkretnych ruchów.


Moja ciekawość pokierowała mnie w stronę fizjoterapii, która ukazała mi jak ważne jest przygotowanie merytoryczne do zajęć. Znajomość anatomii oraz tego, w jaki sposób działają mięśnie pozwala mi na odpowiedni dobór ćwiczeń. Każda odkryta ciekawostka ukazuje mi więcej niewiadomych, które kryje nasze ciało.


Dlatego zapraszam Was serdecznie na wtorkowe stretchingi, abyśmy wspólnie mogli popracować nad Waszą świadomością ciała oraz zwiększyli jego możliwości.


50 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


bottom of page